2021 m. lapkričio 1 d., pirmadienis

Kokių prekių pardavimai geriausiai vyksta rudenį?

Neabejotinai sezoniniai pardavimai čia būna ryškūs. Pirmiausiai būna banga pardavimų mokyklinukų tėvams. Tiesa, šie pardavimai prasideda dar rugpjūtį, bet kažkiek vyksta ir pirmas dvi rugsėjo savaites. Labiausiai einamos prekės tuo metu - sąsiuviniai, tušinuokai, liniuotės, penalai, trintukai ir kitos mokyklai reikalingos gėrybės.

Kanceliarijos parduotuvės šiuo metu kartais padaro apie 70-80% savo metinės apyvartos. Tiesa, paskutiniu metu pikai kiek mažėja, nes ir pirkėjai darosi protingesni, ir konkurencijos su didžiausiais prekybos tinklais daugiau, o šiuose prekės būna labai pigios.

Kiek vėliau prasideda žvakių sezonas, visi perkasi prekes Vėlinėms - tada net maisto parduotuvėse žvakių pasidaro daugiau, nei maisto produktų.

Naujesnis dalykas - Helovyno kaukės ir kiti panašūs daiktai, tačiau jų pardavimai nėra tokie geri, ir kaip sako prekybininkai, sudaro maždaug apie pusantro-du procentus, lyginant su žvakių apyvarta. Tai yra labai labai nedaug.

Ir jau paskui, visai galų gale, ima artėti ir Kalėdų sezonas - nors jis atrodo žieminis, išties prasideda dar rudens pabaigoje. Ir štai čia jau pardavimai būna tokie, kad užtenka visiems.

2021 m. rugsėjo 9 d., ketvirtadienis

Kartais prekyba nepaeina

Būna, kad prekyba nepaeina dėl kokių nors keistų priežasčių, tiesiog smunka ir žlunga. Pavyzdžiui, atveža kas nors į Lietuvą prekių, kur pakuotės visokios melsvos ir žydros, nu ir nepaeina prekyba. O kodėl? Tiesiog todėl, kad yra konkuruojančių prekių su geltonomis, žaliomis, pilkomis, rudomis ar dar kokiomis nors pakuotėmis. Spalva nepatinka ir pirkėjai neperka, pardavimai stringa. Lietuvoje žydros ir mėlynos pakuotės tinka nebent higienos ar panašioms prekėms.

Būna ir keistesnių atvejų, pavyzdžiui, lietuviai vis dar nesupranta gerų sūrių vertės, todėl prekyba sūriais stringa. Dar daugiau, jei ir suprastų kas nors - pusė sūrių pardavėjų patys nesupranta, kuo prekiauja. Taigi, gali nueiti į kažkokią itin prabangią itališkų skanumynų krautuvę ir tenai nusipirkti pekorino, o paaiškės, kad nusipirkai neįmanomo sūrumo džiovintos brinzos. O dar paskui kas nors pastebės, kad toje pat parduotuvėje parduodamas parmezanas tėra eilinis Italijos supermarketų produktas, neturintis jokio gero skonio. O paskui kažkas stebisi, kad prekyba nevyksta, pardavimai maži.

O dar geresnis fokusas su laikrodžiais - paskutiniu metu madingais tapo dideli laikrodžiai, tad daugelis laikrodžių prekeivių jau tiek nesigaudo, kad klasikinius vyriškus laikrodžius internetinėse parduotuvėse nesidrovėdami vadina moteriškais laikrodžiais. Pvz., pamatai kokį nors vyrišką klasikinį Seiko, o ten parašyta, kad moteriškas, nors jo dydis 37mm, t.y., net ne iš mažiausių vyriškų.

Taigi, pardavėjai, prekybininkai daro nesąmones, o kai pirkėjai neperka, tai skundžiasi, kad pirkėjai nesupranta ir neišmano. Deja, dažniau būna atvirkščiai - patys pardavėjai nesupranta pirkėjų elgesio, nes tiesiog negalvoja apie tuos pirkėjus.

2021 m. rugpjūčio 31 d., antradienis

Kur slypi tikroji parduodamos prekės vertė ir pirkėjo pasirinkimas?

Kai nagrinėjame pirkėjo pasirinkimą, dažnai galvojame, kad jis remiasi objektyviais kriterijais, tačiau tai yra klaida. Kartais ši klaida gali pasiekti tiesiog neįtikėtinus mastus.

Labai paprastas pirkėjo pasirinkimo testas. Tarkim, turite du laikrodžius, pagamintus iš standartinių medžiagų (t.y., brangakmeniai ar brangieji metalai nenaudojami):

  • Vienas kainuoja 4 dolerius
  • Kitas kainuoja 40000 dolerių
Kurio laikrodžio tikslumas bus didesnis?

Kitas testas, tiksliau pirmojo testo tęsinys. Tarkim, vėl turime du laikrodžius, pagamintus iš panašių medžiagų (t.y., brangieji metalai ar pan. nenaudojami):
  • Vienas turi 1 sekundės per parą nuokrypį
  • Kitas turi 1 sekundės per metus nuokrypį
Kurio laikrodžio kaina bus didesnė?

Jei galvojame, kad pirkėjas renkasi pagal objektyvius kriterijus, mes darysime prielaidą, kad brangesnis laikrodis bus tikslesnis, o tikslesnis laikrodis bus brangesnis.

Išties realybė yra kitokia: Rolex ar panašus automatinis laikrodis gali kainuoti 40 tūkstančių dolerių ir turėti maždaug sekundės ar daugiau per parą nuokrypį. Kinietiškas laikrodis, pagamintas iš panašių medžiagų (ir netgi turintis panašią išvaizdą) gali kainuoti 4 dolerius ir turėti 1 sekundės per metus nuokrypį.

Pirkėjas gali pasirinkti 10 tūkstančių kartų brangesnę panašią prekę, remdamasis ne objektyviais, o subjektyviais kriterijais.

2021 m. rugpjūčio 19 d., ketvirtadienis

Pardavimai iš lempos

Ar kada nors susimąstėte, kad pardavimai gali būti visiškai iš lempos? Štai pavyzdžiui, jei prekių paklausa viršija pasiūlą, tai tikėtina, kad nesunkiai parduosi bet ką, svarbu tik kad pirkėjai pinigų turėtų.

Lietuvoje tokie pardavimų momentai susidaro labai trumpam, dažniausiai - prieš pat Kalėdas, kai paskutinės dienos pirkėjai ieško, ką nupirkti kam nors dovanų, tuo tarpu dauguma parduotuvių - jau užsidarę. Tokie užsivėlinę pirkėjai gali nupirkti praktiškai bet kokią prekę, jei tik ji gali būti pateikta kaip dovana.

Taip ir gaunasi pardavimai iš lempos - pasižiūri į lempą ir parduodi ką tik nori.

Deja, tokia prekyba pasitaiko tik kokią vieną dieną per metus.

2021 m. rugpjūčio 9 d., pirmadienis

Pardavimų proceso gerinimas

 Pardavimų proceso gerinimas paprastai reiškia, kad yra didinami trys pardavimų piltuvėlio parametrai:

  1. Į piltuvėlį (ir kiekvieną jo etapą) paduodamų potencialių klientų kiekis
  2. Į piltuvėlį paduodamų klientų pardavimo suma
  3. Per piltuvėlį praeinančio kliento greitis
Akivaizdu, kad nei vienas iš šių pardavimų parametrų negali būti gerinamas, jei nėra tinkamai organizuoto procesų valdymo:
  1. Jei potencialūs klientai paduodami nesąmoningai, tokie, kurie ir taip nepirks, tai jie nepadidins sėkmingų pardavimų dalies. Kaip tik priešingai - jie užkraus pirmus piltuvėlio etapus darbu, todėl pardavimai galų gale tik sumažės, kai pardavimų išlaidos - padidės. Prasmingas padavimo didinimas įmanomas, tik gerai atrenkant klientus, o geresnė atranka didina ir bendrą pralaidumą.
  2. Pardavimo sumą įmanoma didinti, tik efektyviai prisitaikant prie kliento, išsiaiškinant jo poreikius ir pasiūlant jam išskirtinius pasiūlymus. Tai negali būti savaiminis veiksmas, kylantis iš pardavėjų fantazijos. Tai gali būti tik tikslingas, pardavimų didinimui skirtas produkto kūrybos ir marketingo veiksmas.
  3. Per piltuvėlį praeinančio kliento greitis gali būti efektyviai didinamas tik vienu būdu - gerinant, tvarkant, geriau valdant pardavimų procesą.
Taigi, kaip matome, visi trys parametrai yra didinami tiktai gerinant pardavimų procesą. Ir akivaizdu, kad visi trys parametrai efektyviai gali būti didinami tiktai aktyvių pardavimų procese. Pasyvūs pardavimai išvis neleidžia efektyviai gerinti pardavimų veiklos.

2021 m. liepos 19 d., pirmadienis

Drabužių pardavimai supermarketuose

Daugelis supermarketų prekiauja ir drabužiais, pvz., apatiniais drabužiais, kojinėmis ir panašiai. Tačiau dažnai tokia prekyba būna organizuota labai paviršutiniškai, prastai. Pabandžius įsivertinti supermarketus pagal prekybą drabužiais, gaunasi maždaug tokia seka:

  • Maxima - didžiausiose parduotuvėse galima nusipirkti visiškai visus drabužius, kurių reikia - įskaitant ir kostiumus, marškinius, batus, diržus, bliuzeles, vyriškus ir moteriškus apatinius drabužius, puskojines, kojines, dušo drabužius, pižamas ir taip toliau.
  • Norfa - didžiausiose parduotuvėse yra didele dalimi prilygstantis asortimentas, tačiau be kai kurių pirkėjų segmentų - pvz., kostiumų tenai nėra.
  • Rimi - netgi didžiausiose parduotuvėse prekių pasirinkimas fragmentuotas, pvz., galite rasti marškinius, tačiau nerasti diržo.
  • Iki - pasirinkimas dar mažesnis, didesne dalimi - iš labiausiai einančių prekių rūšių, pvz., šliurių, apatinių drabužių ir pan.
  • Lidl - į drabužius nesiorientuoja, stabilios drabužių pasiūlos neturi išvis, tačiau teikia specialius paskirų drabužių pasiūlymus-akcijas.
Pasižiūrėjus į tokį sąrašą, matosi, kad pvz., puskojines ar apatines kelnaites galima rasti bent jau didžiausiose parduotuvėse, priklausančiose visiems prekybos tinklams, išskyrus Lidl.

Jei norite konkretaus drabužio, pvz., diržo, ir galvojate, į kokią parduotuvę užeiti verta - patikimu pasirinkimu bus tiktai Maxima arba, jei neieškote pigaus kostiumo (tokių būna didžiausiose Maxima parduotuvėse) - tai dar ir Norfa.

Tuo tarpu kitos parduotuvės jau nėra geras pasirinkimas, jei staiga prireikė kažkurio drabužio, pvz., diržo ar batų raištelių, nes kažkurios iš tokių įprastų prekių gali neturėti.

Aišku, pardavimai geriausiai vyksta pas tuos, kas turi geriausią pasiūlą, tačiau ta pasiūla - tai ir šioks toks užšaldytas sandėlys, ir dar blogiau - jos geram sureguliavimui reikia pakankamai patyrusių darbuotojų, kurie nepražiopsotų kažkurių kritinių dalykų.

2021 m. liepos 14 d., trečiadienis

Gaivinančių gėrimų, alaus ir ledų pardavimai

Gaivinančių gėrimų, alaus ir ledų pardavimai labai ryškiai matosi pagal parduotuvių lentynas: netgi esant padidintam tiekimui, pusė ledų šaldytuvų yra išvis visiškai tušti, iš likusių - praktiškai visi pustuščiai, vos su keliomis užsilikusiomis ledų dėžutėmis.

Panašiai atrodo ir kai kurių parduotuvių vaisvandenių, gaivinančių gėrimų, limonadų lentynos. Panaašių vaizdų galima pastebėti ir su alaus lentynomis.

Visgi ilgalaikis sezoninių pardavimų pokytis jaučiamas: anksčiau gaiviųjų gėrimų ir alaus lentynos tuštėdavo labiau, o ledai - visgi būdavo pasiekiami. Dabar gi, atrodo, žmonės vartoja kiek mažiau alkoholio, o ir limonadas ne toksai skanus. Užtai ledai išparduodami tiesiog momentaliai.

2021 m. liepos 11 d., sekmadienis

Alaus, ledų ir gaiviųjų gėrimų pardavimai

Kai temperatūra viršija 25 laipsnius, alaus, gaiviųjų gėrimų ir ledų pardavimai net ne šiaip didėja ir auga, o tiesiog šauna į viršų. Ir štai tada būna tie reti atvejai, kai firmos parduoda viską, tiesiog visiškai viską. Susidaro prekių deficitas, o tada jau ima strigti logistika, sandėliai ir gamyba.

Tai ryškiausias sezoniškumas, kai vasarą gaivinantys produktai pradedami šluoti nuo parduotuvių lentynų.

Sandėliai nespėja paskui užsakymus, mašinos, logistika nespėja vežti į supermarketus, sueprmarketai ištuštėja, paskui ištuštėja ir didmenininkų sandėliai, o galų gale ištuštėja ir gamyklų sandėliai.

Ir tai reiškia, kad apribojimas tokiais momentais pasislena nuo galutinių pardavimų taško į gamybos tašką.

Vaisvandenių, gaiviųjų gėrimų, mineralinio vandens gamyboje situacija dar nėra labai prasta: čia tiesiog svarbu, kad būtų geras geriamojo vandens tiekimas. Vaisvandeniai, gaivieji gėrimai - visi gaminami tiesiog sirupą pridedant į geriamąjį vandenį. Mineralinis vanduo - tai paprastai būna išvis paprastas geriamasis vanduo, kur nieko netgi pridėti nereikia, pakanka tik išpilstyti.

Tai reiškia, kad svarbu tik, kad išpilstymo linija veiktų pakankamai greitai. Bet tokiu oru net ir išpilstymo linijos pakankamai greitai neveikia.

Gudresniems nealkoholinių gėrimų gamintojams tas vasaros pakilimas gerai žinomas, tad jie prigamina gėrimų iš anksto, dar balandžio-gegužės mėnesiais, užpildydami sandėlius tiek, kiek tik gali. Net ir tokiu atveju kartais vasara būna tokia, kad sandėliai ištuštėja jau birželį. Ir netgi pas atsargiausius liepą-rugpjūtį neretai kyla pajėgumų deficitas.

Dar blogiau būna alaus gamintojams: alus ilgai stovėti negali, o jo gamyba trunka ilgai, nes išrūgsta alus ne per valandas, o per savaites.

Bet kad ir kokios būtų bėdos gamybos, tiekimo, sandėlio, logistikos procesuose, gaivinančių gėrimų gamintojai džiaugiasi, nes pardavimai išauga ir atperka viską. Paprasčiausia oro temperatūra suveikia kaip pati galingiausia pardavimų didinimo priemonė.

2021 m. liepos 2 d., penktadienis

Pardavimų analizė

Pardavimų analizė - tai tiesiog analizė, kuri išskaido pardavimus pagal kokius nors kriterijus ir taip leidžia padidinti pardavimus. Pardavimų didinimas lengvai įmanomas tik tuo atveju, jei pardavimų analizė yra vykdoma anksčiau, nei kiti veiksmai. Nes jei nepadarei analizės - tai nežinai, ką darai, ką gerini ir kodėl.

Paprastai pardavimų analizėje gali būti išskiriami tokie segmentai

Pagal pardavimų proceso proaktyvumą:

  • Aktyvūs (pardavėjo inicijuoti) pardavimai
  • Pasyvūs (pirkėjo inicijuoti) pardavimai
Pagal pardavimų proceso kartotinumą:
  • Nauji pardavimai (klientams, kurie anksčiau nepirko)
  • Kartotiniai pardavimai (klientams, kurie anksčiau pirko)
Pagal pardavimų proceso plėtimo veiksmus: 
  • Papildomi pardavimai (parduodamos papildomos susijusios prekės)
  • Kryžminiai pardavimai (parduodamos papildomos nesusijusios prekės)
Pagal pardavimų proceso sezoniškumą:
  • Pastovūs pardavimai (daugiau mažiau pastovūs visus metus)
  • Sezoniniai pardavimai (dalį metų pakylantys, dalį metų nukrentantys)
  • Proginiai pardavimai (vykstantys tik siaurą laiko tarpą)
Pagal nusitaikymą į klientą:
  • Nesegmentuoti pardavimai (skirti bendrai visiems)
  • Segmentuoti pardavimai (nutaikyti į specifines klientų grupes)
Pagal nusitaikymą į kliento procesą:
  • Specializuoti pardavimai (orientuoti į ryškiau specifinius konkrečių klientų grupių poreikius)
  • Mafijiniai pardavimai (duodantys itin gerus išlošimus tam tikriems specifiniams klientams)
Nesunku suprasti, kad jei analizė atliekama daugiau, nei pagal vieną kriterijų, ji pasidaro labai sudėtinga. Jei bandoma analizę atlikti pagal daugiau, nei du kriterijus, jos sudėtingumas gali pasiekti tokį lygį, kur pardavimų analizei išanalizuoti reikia dar vienos analizės. Kitaip tariant, sudėtingos pardavimų analizės nelabai apsimoka. Tačiau paprastos pardavimų analizės leidžia gana greitai ir efektyviai pagerinti pardavimų veiksmus.

2021 m. birželio 12 d., šeštadienis

Laikrodžių pardavimai ir klientų segmentai

Laikrodžių rinka yra viena iš įdomesnių, nes turi labai aukštą konkurenciją, labai nusistovėjusias kainas, gana nemažą pelningumą, technologinį barjerą įėjimui ir kartu labiausiai priklauso nuo sukurto ilgalaikio įspūdžio vartotojui.

Ryški čia rinka tuo, kad nors akcentuojamos technologijos, jos išties nieko nelemia, o lemia tik tų technologijų supratimas, vertinimas, įsivaizdavimas, percepcija.

Segmentai, iš esmės tokie, padalinami pagal geografinius kilmės šalių pjūvius.

  • Japoniški laikrodžiai
  • Šveicariški laikrodžiai
  • Kiniški laikrodžiai
  • Senųjų Europos šalių (Austrija, Italija, Prancūzija) laikrodžiai
  • Rusiški laikrodžiai
  • Neaiškios kilmės laikrodžiai

Antras laikrodžių pjūvis - pagal kitus brendus, labiau veikiantis nepatyrusius pirkėjus:

  • Vakarietiški madų brendai (prekių ženklai)
  • Klasikiniai laikrodžių brendai
  • Mitologiniai brendai (rusiški ir pan.)
  • Noname brendai
Trečias pjūvis - technologinis:
  • Mechaniniai
  • Kvarciniai
  • Elektroniniai
  • Išmanieji
Ketvirtas pjūvis - įvaizdinis:
  • Sportiniai/rekreaciniai (padidinto atsparumo dizainai)
  • Kostiuminiai (daugiausiai klasikinio dizaino)
  • Papuošalų tipo (gražesni, dažniau būdinga moteriškiems)
Vien sudėjus šiuos keturis pjūvius, galima gauti beveik neribotą kiekį kombinacijų, pvz.:
  • Vakarietiškų madų brendas kostiumams, su šveicariška kvarcine mechanika
  • Neaiškios kilmės elektroninis plastmasinių papuošalų tipo
  • Rusiškas mechaninis "Komandirskije"
  • Klasikinis kostiuminis Seiko ar Casio
  • Klasikinis sportinio tipo Rolex ar Swiss Military
Ir taip toliau, ir taip toliau.

Kiekvienas iš tų faktorių duoda sudedamąją kainai, tad gana panašių savybių ir išvaizdos laikrodžiai pagal kainą gali skirtis 1000 kartų ar netgi daugiau - nuo kelis eurus kainuojančių kinietiškų kvarcinių iki prabagiausių šveicariškų laikrodžių modelių.

Nagrinėjant visą laikrodžių rinką, pasimato, kad joje lemia ne techninės charakteristikos, o grynai pirkėjų segmentacija, o nusitaikius į vieną pirkėjų segmentą pagal laikrodžius, galima nustatyti ir kokias kitas prekes jis pirks, atitinkamai, organizuoti ir kitų prekių pardavimus.

2021 m. gegužės 4 d., antradienis

Vėl seniai nerašiau čia, tai gal vėl apie pardavimus?

 Pardavimų procesai būna dviejų rūšių: aktyvūs ir pasyvūs.

Aktyvūs pardavimai būna tokie, kur jūs kažką pats darote, susirandate klientą, jam pasiūlote, išsiklausinėjate, vėl pasiūlote, o galų gale kažką ir parduodate.

Pasyvūs pardavimai būna tokie, kur klientas jus pats susiranda, pasako ko nori ir nusiperka.

Aišku, kad pasyvūs pardavimai lengvesni - tiesiog turi kažkokių prekių ir lauki kliento. Kai pirkėjas ateina, jis paprašo norimos prekės, tada pasižiūri, ar yra sandėlyje, ir jei yra, tai tą prakę jam duodi. O je nėra - nu tai sakai klientui, kad dabar neturi ir reiks pusantro mėnesio palaukti, kol ta prekė sandėlyje atsiras.

Aišku, klientas pats pas tave neateina, o jei ateina ir prekės nėra, tai nueina kitur. O kadangi laikyti tuščiai prekes sandėlyje nesinori, nes tai tiesiog užšaldytas sandėlys bus, tai prekių aišku, kad nėra. Taigi, netgi jei klientas ir ateina, pardavimai nevyksta.

O aktyvūs pardavimai - tai tada, kai pats vaikštai nuo durų prie durų, ar kai skambinėji telefonu, važinėji pas klientą, siūlai jam kažką ir taip toliau. O kadangi šalti skambučiai niekam nepatinka, o jau vaikščiojimas dar labiau nepatinka, tai niekam tie aktyvūs pardavimai išvis nepatinka. Ir todėl niekas jų išvis nedaro.

Tokia yra visa aktyvių ir pasyvių pardavimų esmė.

O kaip pardavimai vyksta? O kai sutvarkai procesą, tai ir vyksta. Tik niekas nesugeba tų procesų sutvarkyt normaliai.

2021 m. kovo 2 d., antradienis

Kada bus kovo 8?

 Panašu, kad šiemet įprastos Kovo 8 nebus, ir nebent tik į namus kažkurie vyrai parneš gėlių. Nesišviečiai pardavimai gėlių parduotuvėms, nesišviečia ir koks nors tų pardavimų didinimas. Aišku, visvien prekyba pagerės, lyginant su įprastu metu, bet greičiausiai, kad ne taip jau ir smarkiai.

Žiema praėjo visai ramiai. Valentinkė prabėgo niekam nepastebėtai. Kovo 8 irgi taip praslinks.

Gal būt Kovo 8 bus kitais metais. O gal ir bus primiršta.

Čia juk verta atisiminti dar ir tuos aiškinimus, kad Kovo 8 buvo tiesiog kažkokia prostitučių teisių diena, kuri tiesiog vėliau išplėsta, paversta į valstybinę SSRS šventę. O dabar - tiesiog dar viena iš dienų, kai padidėja gėlių pardavimai.

2021 m. kovo 1 d., pirmadienis

šešios žąsys su šešiais žąsyčiais

Vieną vakarą šešios žąsys su šešiais žąsyčiais ėjo į upelį. Už medžio tykojo šešios lapės.

Antrą vakarą šečios žąsys be šešių žąsyčių ėjo į upelį. Už medžio tykojo šešios lapės.

Trečią vakarą šešios žąsys jau nėjo į upelį, nes nebuvo nei jų, nei žąsyčių. Vienok už medžio ir vėl tykojo šešios lapės.

Ketvirtą vakarą alkanos lapės nuėjo į vištidę.

Penktą vakarą ūkininkas vaikščiojo pamiškėje ir statė spąstus.

Šeštą vakarą šešios ūkininko dukros džiaugėsi, kad kiekviena gaus apykakles kailiniams.

2021 m. vasario 24 d., trečiadienis

Va ir pavasaris

Nutirpo sniegas, išlindo šunų palikti rudi daiktai. Pasivaikščioti sunkiai įmanoma, net ant šaligatvio jie mėtosi. Ir atrodo, kad daugelis šunų savininkų rinko tuos daiktus, bet visvien visur pilna, tiesiog krūvomis. Paprasčiausiai, kai šuniukas daro į sniegą, tai nesimato ir matyt kad daugelis šunų savininkų galvoja, kad tiek to, kam čia rinkti, jei niekas nematys.

Dabar va ne tik matosi, bet ir po kojomis guli, didesni ir mažesni užtaisai, kurių išvengti gana sunku. Ypač jei išeini pasivaikčioti vakare. Tamsa juk vis dar anksti ateina. Tai ir nesimato nieko aiškiai.

Bet gal ateis kokia stipresnė liūtis ir nuplaus tas šunų kakas.

Linkiu kokiam nors tas kakas palikusiam šuns šeimininkui netyčia paslysti ir įkristi į rudąjį užtaisą, išlindusį iš po sniego.

2021 m. vasario 22 d., pirmadienis

Pavasaris gal jau atėjo

 Vakar buvo labai slidu, bet šiandien jau sniegas nutirpo nuo šaligatvių, o juk vos prieš 4 dienas buvo -18 šalčio. Labai greitai viskas persivertė, labai netikėtai ir stipriai - buvo vasaris, pasidarė pavasaris.

Ir saulė šviečia per visur, atrodo, kad pavasaris atėjo. O išties gal dar bus šalnų.

Nuėjau į parduotuvę, nusipirkau kažkokios arbatos, Impra vadinasi. Labai stipraus kvapo, kažkuo ją aromatizuoja. Bet skani, ir aromatizavimas matyt neblogas, nes visai neatrodo kaip kokiomis sintetikomis nupurkšta. Greičiau atvirkščiai - labai natūraliai kvepianti. Nors matyt visvien su sintetikomis.

Gal ir gerai, kai taip orai kaitaliojasi, įvairovės daugiau. Bet baisu, kad atšilus orui, visi apsidžiaugs, ims daugiau susitikinėti ir vėl tas kovidinis virusas išplis labiau. Jau sako, kad ateina trečioji banga...

2021 m. vasario 18 d., ketvirtadienis

Sniegas žiemą

Aš neatsimenu dar tokių metų, kad šitiek sniego matyčiau, tokias krūvas. Gal anksčiau tą sniegą kažkur išveždavo, bet dabar tos krūvos neįsivaizduojamos. Kai kur 3 metrų aukščio, o kai kur ir dar didesnės. Tikri didžiuliai sniego kalnai.

Mačiau vaikus, rogutėmis čiuožinėjančius nuo vienos tokios sniego krūvos, kuri daugiau kaip 3 metrų aukščio. Toksai kaip reikiant kalnas.

Ši žiema yra nuostabi, nors ir nemėgstu šalčio. Nuostabi dėl to, kad ji tokia įspūdinga. Aš jau užmiršau, kokios tos žiemos, nes porą metų gi išvis nebuvo jokios žiemos, ar ne?


2021 m. sausio 26 d., antradienis

Pardavimai per karantiną stringa visiems, išskyrus prekybos tinklus

 Atrodytų, karantino metu visiems turėtų strigti pardavimai, bet prekybos tinklai džiaugiasi, nes visi netiesioginiai ir dalis tiesioginių konkurentų sustojo - jie negali nieko pardavinėti, nes jiems neleidžiama. Taigi, parduotuvių pardavimai pastrigę, nes parduotuvės netgi negali atsidaryti.

Užtai prekybos tinklų pardavimai auga į aukštumas, nes jie pardavinėti gali viską, ką tik sugalvos. Ką sugalvos - tą ir pardavinės. Nes jokių apribojimų jiems niekas nenustatė. Pardavinėti gali ką tik nori, jei tik tavo pagrindinė veikla - maisto prekyba.

Štai taip pas kai kuriuos pardavimai ir išauga. Nepaisant karantino.


2021 m. sausio 14 d., ketvirtadienis

Burokėlių sultys

Parduotuvėje mačiau burokėlių sultis parduodamas. Aš nežinau, kas jas perka, nes man tai nesuvokiama. Burokėlių negaliu valgyti jokiu pavidalu, jie yra kaip raudonos atliekos. Smirda ir yra baisūs. Negaliu net žiūrėt. Vien nuo kvapo pykina.

Nesuprantu, kaip jie išvis egzistuoja prekyboje ir kodėl parduotuvės juos pardavinėja. Nesuprantu, kodėl pirkėjai perka juos. Nesuprantu, kodėl žmonės juos valgo.

Burokėliai yra klaiki nesąmonė. O žmonės ne tik juos valgo, bet netgi padaro sultis ir tas sultis geria. Burokėlių sultis geria. Jūs įsivaizduojate?

Aš tai manau, kad tos sultys tinkamos nebent į kanalizaciją. Ir tik su sąlyga, kad praeis valymo įrenginius. Nes gali užteršti upes.

2021 m. sausio 3 d., sekmadienis

Happy new year - laimingų naujųjų

 Laimingų naujųjų, šiais sunkiais laikais! Laimės, gėrio ir džiaugsmo, ir svarbiausia - sveikatos. Jos tai už pinigus nenusipirksi, nėra jos pardavimuose, nei vaistinės jomis neprekiauja, nei farmacijos gigantai, nors ir bando tai pavaizduoti.

Viešpatie, kaip atsibodo ir užveikė ta epidemija, neįmanoma per ją normaliai gyvent. Visi aplinkui serga, tai vienas pažįstamas, tai kitas, tai trečias.

Gal jau šiais metais tai baigsis. Skiepai atsirado, bus geriau.

Tai to visiems ir linkiu - sveikų metų, skiepų ir džiaugsmo :)