Būna, kad prekyba nepaeina dėl kokių nors keistų priežasčių, tiesiog smunka ir žlunga. Pavyzdžiui, atveža kas nors į Lietuvą prekių, kur pakuotės visokios melsvos ir žydros, nu ir nepaeina prekyba. O kodėl? Tiesiog todėl, kad yra konkuruojančių prekių su geltonomis, žaliomis, pilkomis, rudomis ar dar kokiomis nors pakuotėmis. Spalva nepatinka ir pirkėjai neperka, pardavimai stringa. Lietuvoje žydros ir mėlynos pakuotės tinka nebent higienos ar panašioms prekėms.
Būna ir keistesnių atvejų, pavyzdžiui, lietuviai vis dar nesupranta gerų sūrių vertės, todėl prekyba sūriais stringa. Dar daugiau, jei ir suprastų kas nors - pusė sūrių pardavėjų patys nesupranta, kuo prekiauja. Taigi, gali nueiti į kažkokią itin prabangią itališkų skanumynų krautuvę ir tenai nusipirkti pekorino, o paaiškės, kad nusipirkai neįmanomo sūrumo džiovintos brinzos. O dar paskui kas nors pastebės, kad toje pat parduotuvėje parduodamas parmezanas tėra eilinis Italijos supermarketų produktas, neturintis jokio gero skonio. O paskui kažkas stebisi, kad prekyba nevyksta, pardavimai maži.
O dar geresnis fokusas su laikrodžiais - paskutiniu metu madingais tapo dideli laikrodžiai, tad daugelis laikrodžių prekeivių jau tiek nesigaudo, kad klasikinius vyriškus laikrodžius internetinėse parduotuvėse nesidrovėdami vadina moteriškais laikrodžiais. Pvz., pamatai kokį nors vyrišką klasikinį Seiko, o ten parašyta, kad moteriškas, nors jo dydis 37mm, t.y., net ne iš mažiausių vyriškų.
Taigi, pardavėjai, prekybininkai daro nesąmones, o kai pirkėjai neperka, tai skundžiasi, kad pirkėjai nesupranta ir neišmano. Deja, dažniau būna atvirkščiai - patys pardavėjai nesupranta pirkėjų elgesio, nes tiesiog negalvoja apie tuos pirkėjus.